V soboto 20.6. sem se udeležil 3. tekme pokalnega prvenstva SZPS, ki je ponovno potekala v Novi Gorici.
Tokrat je organizator nekoliko spremenil proge in jih kar dobro “zakompliciral”. Imeli smo npr. progo, ki se je streljala samo z eno roko. Po navadi so take proge kratke, tokrat pa je bila srednja in je zahtevala kar 24 strelov. Manjkalo ni niti premikajočih in nestrelnih tarč, prav tako smo streljali na železne platke in poperje na razdalji kakšnih 25 metrov. Najbolj težavna je bila šesta proga, ki je vsebovala tako imenovano »miki miško« iz hkrati še zelo hitro premikajočo tarčo, ki je bila delno zakrita z nestrelno.
Po koncu tekmovanja je v zvezi s to progo sledil tudi zaplet pri točkovanju. Tekmovalci v predtekmovanju so namreč streljali iz drugačne strelne pozicije rednem delu, zato so progo izločili iz skupnega točkovanja. To je bilo v resnici še najbolj pravično, saj je bila bolj loterijske narave in ne odraz znanja strelca. Je bilo pa slabo zame, saj sem jo tukaj za razliko od veliko strelcev odnesel brez kazenskih točk.

Tekmo sem zaključil na skupnem 4. mestu v skupini Standard in 2. mestu v razredu A.

Rezultati:
Rok Kuklec – 2. mesto Standard A

Rezultati

Slike

LP, Rok

SD1991
Zveza društev za precizno in dinamično streljanje
moris
zsč
polenar tactical
Slovenska vojska