V soboto, 30.5.2015, se je več naših članov udeležilo strelske tekme, ki jo je na strelskem poligonu v Črnotičah organizirala Strelska sekcija PVD Sever za Primorsko in Notranjsko.
Tekmovanje je bilo izjemno zanimivo in razgibano, sodelovati je bilo možno z dolgocevnim (PAP) in kratkocevnim orožjem hkrati ali pa le s kratkocevnim orožjem in je obsegalo 1 daljšo progo, postavljeno po celem strelišču. Postavitev proge in tarč tekmovalcem ni bila vnaprej znana, razložena so nam bila le osnovna pravila in pravila spopadanja s 6 različnimi tarčami – vsaka je zahtevala svoj pristop. Poleg tega so nas na progi čakala presenečenja, kot npr. simulacija eksplozije bombe, ki je zahtevala od strelca primeren premik v zaklon. Tekmovanje je zahtevalo bolj taktičen pristop kot tekme z znanimi progami, ki smo jih sicer vajeni, neznana lokacija tarč in potreba po kritju in iskanju vseh možnih nevarnosti, pa so poskrbele za neprimerno višjo dozo adrenalina.
Sodelujoči smo bili nad izkušnjo navdušeni, saj se redko srečamo s tekmo, ki se trudi replicirati realističnost strelskih spopadov (oz. vsaj elementov le-teh). Zasnova tekme nam je omogočala, da smo se dodobra vživeli v situacijo, zato lahko tokrat za spremembo iskreno trdimo, da je bilo važno sodelovati, ne zmagati. Tekom tokratne izkušnje smo pridobili nekaj vpogleda v veščine, ki jih moramo še zgraditi na treningih in niso nujno pogosto uporabne na tekmah, hkrati pa se že veselimo napovedane naslednje preizkušnje.
GAŠPER





