
V soboto 20. 8. 2016 smo v sodelovanju z SD Strelec, SCL in nekaj gosti, izvedli društveni trening na strelišču Crngrob pri Škofji Loki.
Vodenje strelišča je prevzel Ludvik Filipič in linijo razdelil na:
- Pištola VK na 10 do 25 m.
- Puška VK na 100 m.
- Puška MK na 50 m.
- OS puška na 400 m.
Po dolgem času je Slovenska vojska ponovno prispevala nekaj kosov orožja in streliva. Na voljo smo imeli M70 in PAP M59/66. S prevzemom ter inšpekcijo opreme smo pričeli strelski dan.
Pred treningom smo izveli TRO (test rokovanja z orožjem) za oba modela pušk. Nato smo se razvrstili strelsko linijo in odstrelili 30 nabojev z vsako puško. Potrebno je omeniti, da smo vse vojaško strelivo uporabili le na vojaškem orožju in tudi porabili planirano količino 3000 kosov. Ob koncu smo vsi udeleženci treninga izjavili, da pri sebi nimamo nobenega kosa ostrega vojaškega streliva.
Na drugih strelskih linijah, pa so trenirali ostali strelci s svojo opremo in strelivom.
Dan smo zaključili z uro temeljitega čiščenja, pregledom in predajo sposojenega orožja. SV se zahvaljujemo za zaupanje in bomo veseli nadaljnjega sodelovanja.
Dan je bil odličen, z vremenom smo imeli srečo, lahko smo vadili s svojim in vojaškim orožjem – kaj je boljšega za sobotno dopoldne.
Slike so v fotogaleriji v obliki G+.
Samo D.

V soboto 6. 8. 2016 smo uspešno izvedli društveni trening na strelišču Mačkovec v Bohinjski Beli. Kljub dopustniškemu času smo dosegli rekordno udeležbo s kar 76 strelci. Pri tem smo združili moči s kolegi iz društva SCL, SD Senovo in nekaj gosti.
Vodenje strelišča je prevzel Ludvik Filipič in linijo razdelil na:
- Puška VK na 100 m.
- Puška MK na 50 m.
- OS puška nad 400 m.
- Pištola VK na 10 do 25 m.
Ostrostrelci so uporabili lepo vreme in ugoden teren za tekmo, vendar jim je nagajal veter z močnimi sunki. Spodaj je pripeta tudi tabela z rezultati. Ostali smo uporabili čas za nastreljevanje in urjenje.
Strelske aktivnosti smo zaključili do 13. ure in pospravili teren. Nadaljevali pa smo v sproščenem vzdušju ob dobri hrani in pijači. SCL je organiziral piknik in priskrbel odojka ter pijačo.
Še ena sobota z lepim vremenom je za nami. K sreči smo se tudi izognili večini prometnih zastojev na gorenjski avtocesti.
Slike so fotogaleriji v obliki G+.
Samo D.
PS: Zadnje mesece dobivam občutek, da na treningih ali tekmah vsaj toliko jemo kot streljamo, meni se že pozna – od hrane namreč, streljam še vedno mimo.

Ta vikend je potekal že 31. spominski pohod na Triglav, ki ga v spomin partizanskim patruljam, ki so leta 1944 na Triglav izobesile slovensko zastavo, organizirajo slovenski veterani.
Tokrat se kolegom iz veteranskih združenj in ZSČ nismo pridružili pri pohodu, smo pa – tako rekoč v vznožju Triglava, organizirali tekmo dinamičnega streljanja.
Tako smo se v soboto 9. 7. 2016 zbrali na strelišču Mačkovec pri Bohinjski Beli in izvedli nadvse zanimivo ˝Multi Gun Challenge˝ tekmo in kasneje še društveni trening.
Dan smo začeli že zelo zgodaj in za tekmovanje pripravili več kot 200 m dolgo progo z različnimi tarčami ter nalogami. Ker je bila proga zelo razgibana, sta bila sodnika Žiga Polajnar in Janez Prebil še posebej pozorna na varno smer orožja med izvedbo tekme.
Izzivi proge so bili naslednji: za potezno šibrenico so bila tri mesta. Polnilo se je na vsakem mestupo tri naboje in se jih tudi vse postrelilo na kovinske tarče. Nato je sledila daljša proga za polavtomatsko puško s kartonskimi in kovinskimi tarčami. Streljali smo stoje, kleče in leže, na razdaljah od 15 do 100 m. Kovinske tarče so bile vsaj na 50 metrov, na koncu pa je sledil še enoročni izziv streljanja s polavtomatsko pištolo na 10 m. Po 200 metrih teka, menjavanja orožja in stavov, je pištola v rokah »veselo plesala«, poleg tega, pa je bilo potrebno v drugi roki držati še kovček! Zato tudi kratka razdalja ni bila mačji kašelj! Seveda so se vsi zgrešeni streli šteli kot časovni pribitek.
Cel dan nas je grelo toplo sonce, z izjemo kratke plohe. Pohvaliti moramo sodnika, ki sta pripravila izjemno razgibano prizorišče, ter s tekmovalci pretekla kar nekaj kilometrov. Prav tako si pohvale zaslužijo ostali udeleženci, ki so vsi po vrsti pomagali pri izvedbi dogodka.
Tekmo smo zaključili okoli 13. ure in nato izvedli še kratek trening in nastreljevanje drugih kosov orožja. Vmes smo še svečano podelili pokale najboljšim trem tekmovalcem, ki so dobili tudi priložnostno darilo, ki ga je prispeval Polenar Tactical Team. S pospravljanjem strelišča smo zaključili nekaj po 14. uri in se zadovoljni odpravili na zasluženo kosilo.
Slike so v fotogaleriji v obliki G+, rezultati tekme pa v prilogi: ![]()
Za boljši občutek kako tekma izgleda iz prve roke, pa prilagamo še video.
Samo D.

Zveza MORiS vsako leto v Kočevski reki organizira tabor domoljubja, ki je namenjen vsem našim otrokom.
Tabor je seveda brezplačen, na taboru pa se otroci učijo vseh mogočih veščin, uživajo v naravi, se ukvarjajo z mnogimi športi, obiščejo policiste, vojake…. Seveda tudi oni dobijo obiske in obisk prav posebne vrste sta jim pripravila člana našega društva in gasilca, Marjan ter Jure Bosnar. Na obisk sta se pripeljala kar z gasilskim tovornjakom! Kaj točno so počeli ne vem, si pa mislim, da je bilo mokro in suuuuuuper!
Marjan in Jure, čelado dol fanta!!!!
Nekaj slik je v spodnji galeriji, več pa na facebook strani.
IGOR

V nedeljo 03. 07. 2016 smo imeli na vadbišču SD Veteran Kamnik, 4. turnir v streljanju na črni smodnik ( kategorija D ) in sicer na pištolsko tarčo v treh disciplinah:
- Puška prednjača – stoje na 50 m
- Pištola prednjača – enoročno na 25 m
- Revolver prednjak – enoročno na 25 m.
V vsaki disciplini se strelja 13 strelov, za uvrstitev šteje 10 najboljših. Čas za posamezno disciplino je 30 minut. Omejitev glede izdelave in kalibra orožja ni, prepovedane so samo optične namerilne naprave in dioptri.
Tokrat je bil naš mladi strelec Borut, mlad po letih in stažu, daleč najboljši in je prepričljivo zmagal v vseh treh disciplinah. Z revolverjem je dosegel kar 96 krogov, kar je zaradi načina štetja, luknja mora biti v polju vsaj 50%, zelo dober rezultat. Na mojo srečo je imelo nekaj zelo dobrih strelcev slab dan, jaz pa tokrat mirno roko in sem tako zasedel 3. mesto s pištolo in skupno prav tako 3. mesto. Glede na to, da sem tudi jaz mlad strelec po stažu, smo tokrat mladi premagali stare mačke. Prvič in upam, da ne tudi zadnjič.
Za polne trebuhe je po tekmovanju poskrbel naš kuhar, za hladno pijačo, pa bistri potok iz Kamniških planin, ki teče skozi vadbišče in naredi ovinek v naše leseno korito.
Po podelitvi kolajn in pokalov smo vrgli še nekaj partij taroka, da so ponovno odprli cesto proti Stahovici/Kamniku, ki je bila zaprta zaradi kolesarske tekme.
V taroku sem pa zmagal!!
Slike so v fotogaleriji v obliki G+.
MITJA MANOHIN





